Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi

Audi A6

A

Ei ole vahet, kas tegu on digitaliseerimise, mugavuse või sportlikkusega – elegantse vormiga Audi A6 on multitalent luksusklassi autode seas. Teravate servade ja silmatorkavate joontega äriklassi sedaan annab edasi oma eripära: sportlik elegants, kõrgtehnoloogia ja keerukus detailides. Välisilme puhul torkavad silma tasakaalus proportsioonid – pikk kapott, pikk teljevahe ja lühikesed üleulatused. Madalal paiknevast laiast Singleframe iluvõrest, lamedatest esilaternatest ja võimsatest kontuuritud õhusisselaskeavadest õhkub sportlikkust.

Spetsifikatsioonid: 
Mootor: 3.0 TDI V6 (210 kW).
Kiirendus 0 kuni 100 km/h: 5.8 sekundit. 
Keskmine kütusekulu (WLTP): 7.3 l/100 km.
CO₂ emissioon (WLTP): 192 g/km

3.0 TDI mootoriga, mille võimsuseks on 210 kW (286 hj) ning pöördemomendiks väntvõllil 620 Nm, kiirendab Audi A6 luksusklassi sedaani 0-100 kõigest 5,8 sekundiga. Tippkiiruseks elektrooniliselt piiratud 250 km/h. Kogu mootorivalikute tehniline info siin.

Valgustuse disain rõhutab A6 tehnilist olemust. Audi pakub kolmes erinevas variandis esilaternaid. Tippklassi HD Matrix LED esilaternates moodustavad viis horisontaalset joont päevatulede signatuuri, mis rõhutavad esiosa laiust. Nende kohal aga asuvad lähitulemoodulid.

Alternatiivselt koosneb tagalaternate iseloomulik signatuur ühest horisontaaljoonest ja üheksast vertikaalsest segmendist. Pidurituled täidavad nende vahele jääva ala. Tippklassi varustusse, kuuluvad ka dünaamilised suunatuled. Uste avamisel ja lukustamisel lülitub sisse koju saabumise ja kodust lahkumise funktsioon. 

Uue A6 interjööris valitsevad mustad paneelid – lihvitud välimus, mis väljendab selle äriklassi auto tehnilist pädevust ja digitaalset iseloomu. Sellega luuakse pingevaba salongiõhkkond disainikeeles, mis mõjutab lakoonilise ja asjalikuna. Elegantne näidikupaneel ning rahulik ja pidev horisontaaljoon loovad õhulise ruumilisuse mulje. Täiesti uued kohandatud kontuuristmed on ulatuslikult reguleeritavad ja ülimalt mugavad. Esiistmetele võib lisavarustusena tellida ventilatsiooni ja massaažifunktsiooni, samuti on valikus ka panoraamkatuseluuk.

MMI navigatsioon „Plus” sisaldab 12.3 tolliseekraaniga näidikutepaneeli Audi Virtual Cockpit. Kui tellitud on MMi navigatsioon „Plus”, haldab juht ülemisel ekraanil olevat infotainment süsteemi, millel on 10,1-tolline ekraan. Alumiselt 8,6-tolliselt kuvarilt, mis asub armatuurlaua keskel konsoolis, saab reguleerida kliimaseadet ning kasutada erinevaid mugavusfunktsioone ja sisestada teksti. Lisaks kuvatakse oluline teave “Heads-up” kuvari kaudu tuuleklaasile nii, et juht ei pea selle vaatamiseks pead pöörama. 

Veelgi mugavam, elegantsem ja turvalisem nii pikkadel kui ka lühikestel sõitudel – Audi A6 ning selle uued ja täiustatud juhi abisüsteemid kehtestavad uued standardid luksusautode klassis. Nende seas on näiteks parkimis- ja garaažipiloodid, mis aasta jooksul valikusse lisanduvad: piloodi abil manööverdatakse sedaan iseseisvalt parkimiskohale või garaaži ja sealt välja. Juht võib autost enne nutitelefoni laaditud rakenduse myAudi käivitamist autost välja tulla ja protsessi jälgida. Selleks peab juht vastavat funktsiooninuppu all hoidma. Parkimis- ja garaažipiloodid on osa parkimisabi paketist. Kokku on pakette kolm. Assistentpaketis „City” sisaldub selline funktsioon nagu uus ristumisabi (crossing assist). Assistentpakett „Tour” sisaldab adaptiivset sõiduabi (adaptive cruise assist), mis täiendab adaptiivset püsikiirusehoidjat ja sekkub ettevaatlikult roolimisse, et hoida sõiduk omas sõidureas ja tõhususabi (efficiency assist), mis edendab ökonoomset sõidustiili. Ulatuslik juhiabisüsteem tugineb Audi kõrgtehnoloogilisel moodulil: keskne juhiabikontroller (zFAS). See arvutab pidevalt anduriandmete põhjal detailse keskkonnamudeli. Andurikomplekt võib mudelist sõltuvalt sisaldada kuni viit radarandurit, viit kaamerat, kahteist ultraheli andurit ning laserskannerit – mille puhul on tegu veel ühe olulise uuendusega Audi A6 mudelil.

Audi A6 on luksusklassi sedaan, mis pakatab tehnoloogiast, mugavusest, turvalisusest ning praktilisusest. Tegu on mugava, turvalise ning sportliku äriklassi mudeliga, mis sobib kõigile, kes hindavad midagi keskmisest paremat.

Kui soovid Audi A6 mudeliga sõitma minna, siis: 

Rohkem infot:

Kui aga soovid Audi A6 mudeliga sõitma minna, siis: 

Rohkem infot:

Vaata teisi #audi postitusi siit.

Tahad midagi lisada?

Kommentaar ilmub peale kinnitamist. Lisatud meiliaadress on nähtav ainult lehe administraatorile. Kui soovid Aasta Auto uudiskirja tellida, kuid ei soovi kommenteerida, lisa kasti "soovin tellida" ning seda ei avaldata.

Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi