Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi

Audi Q2

A

Audi Q2 – sõiduk igaks otstarbeks. Stiilne erinevate kõrgtehnoloogiliste pardaseadmetega kompaktne linnamaastur on mõeldud nii igapäevaseks asjaajamiseks kui puhkusesõitudeks, ühendades endas uuendusliku disaini kõrgetasemelise funktsionaalsusega. 

Spetsifikatsioonid: 
Mootor: 1.5 110 kw 35 TFSI, s-tronic.
Kiirendus 0 kuni 100 km/h: 8,5 sekundit. 
Keskmine kütusekulu (NEDC): 5,3 l/100km.

Audi drive select süsteem võimaldab juhil valida nelja sõidukäitumise vahel: auto, comfort, dynamic ja efficiency (automaatne, mugav, dünaamiline ja tõhus). MMI-raadio puhul lisandub sellele individuaalne režiim. Audi drive select mõjutab ka sõiduki süsteeme, sealhulgas rooli ja käiguvahetuse omadusi ning valikulist veermikul olevat adaptiivset summutikontrolli. Kõikidel mudelitel on integreeritud progressiivne roolimine. See võimaldab muuta roolikeeramise suhet rooliseadmega – mida rohkem rooli keerata, seda üks-ühesem on suhe. Audi Q2 sobib hästi ka off-road tingimustes sõitmiseks tänu oma ESC Offroad režiimile ja 20 cm kliirensile. 

Eriti pilkupüüdev on madal katus, mis muutub sujuvalt kontrastsete katetega tagumisteks aknasammasteks. Niisugune kontrast rõhutab ühtlasi Audi Q2 sportlikkust. Tagaosa lõpeb pika katusespoileri ja difuusoriga, mis on kerealust kaitsva kujuga. Külgvaates on pilkupüüdvaks elemendiks auto kõrge siluett ja nõgusad küljed uksealas. Viimane rõhutab rattakoopaid ja sellega seoses ka maasturi quattro-iseloomu. Sõiduk on 1,51 m kõrge ja 1,79 m lai, kogupikkus 4,19 m ja teljevahe 2,6 m.

Audi Q2 standardvarustusse kuuluvad halogeen tehnoloogial põhinevad esilaternad. Lisavarustuses on saadaval energiasäästlikud ja pika elueaga LED tehnoloogial põhinevad esilaternad koos integreeritud dünaamiliste suunatuledega.

Maasturitele omased laialt avanevad ja kõrged uksed tagavad mugava sissepääsu salongi, mis mahutab korraga viis inimest. Mainimist väärib juhiistme sportlik ja madal paiknemine rooli suhtes, sarnanedes seega Audi sõiduautodega, ent tagades siiski maasturitele omase hea nähtavuse. Üksikasjalikult kujundatud interjööris on ka klientidele jäetud palju erinevaid võimalusi oma isikliku stiili väljendamiseks. Armatuurlauda ja teatud istmeosi on võimalik ilmestada kollase, oranži või punase värviga. Samuti saab armatuurlaua osi valida valgest plastikust või harjatud alumiiniumist. Istmepolstri valikud varieeruvad kvaliteetsest kangast peene Nappa nahani. Öösiti muudab valikuline LED tulede pakett siseviimistluse eriti pilkupüüdvaks. Tipptasemel versioonil valgustavad LED tuled skulptuurselt vormitud armatuurlaua esipaneeli ja põlvekaitsmeid ühtlase valgusega. Valikus on kümme värvi.

Piltidel oleval Q2 mudelil on täpsed analoognäidukid. Lisavarustusse kuuluval 12,3-tollisel virtuaalsel näidikutepaneelil on aga äärmiselt detailne ja muljetavaldav graafika ning see pakub kaht erinevat kuvarežiimi: üks neist keskendub tahhomeetrile ja spidomeetrile, teine aga pöörab tähelepanu meelelahutuslikule teabele ja navigeerimisseadmetele. Lisaks Audi virtuaalsele näidikutepaneelile ja tipptasemel meelelahutusliku teabe süsteemile on täissuurusel versioonil olemas veel kolmaski uus tehnoloogia, milleks on head-up display. See kuvab olulise teabe klaaspaneelile, mis asub juhi otseses vaateväljas. Sellise teabe alla kuuluvad navigeerimisandmed, sõiduki kiirus ja hoiatusteated.

Nagu kõikide Audide, on ka Q2 kontrollimine lihtne ja ergonoomiline. See on standardis varustatud MMI ekraaniga, mis paikneb armatuurlaua ülaosas. Ekraani suurus sõltub tellitud meelelahutusliku teabe süsteemist. Süsteemi saab juhtida MMI juhtnupu ja kahe keskmoodulis paikneva klahviga. Meelelahutusliku teabe tipuks valige MMI navigatsioon Plus koos MMI Touchiga. Selle menüü ja juhtnupule lisandunud puutetundlik paneel, mis võimaldab pilti kerida või suurendada, muudab süsteemi kasutamise veelgi intuitiivsemaks. Olemasolev häälekontroll ja sisseehitatud MMI otsing toimivad sama hõlpsalt. Sageli tuleb sisestada vaid mõni märk, et jõuda soovitud funktsiooni valimiseni. Lisaks sellele on MMI navigatsioon Plus koos MMI Touchiga versiooni lisatud traadita interneti tugipunkt, mis võimaldab Audi Q2 sõitjatel oma mobiiliseadmetega kiirelt veebis surfata. MMI Touchi kaudu saavad kliendid teha päringuid ka Audi connect online-teenustele, mis hõlmavad võimalusi liiklus- ja parkimiskohtade teabest kuni Google Earthi abil navigeerimiseni. Lisatud on ka fikseeritud hinnaga andmesidevõimalus, kuna Euroopa klientidele kaasneb Audi connect funktsiooniga SIM-kaart (sisseehitatud SIM), mis on püsivalt autosse paigaldatud. See võimaldab andmeside rändlust enamikus Euroopa riikides, tagades vajaduse korral automaatse juurdepääsu konkreetse riigi teenusepakkujale. Andmesidepakette saab tellida ka sõltumatu või mis tahes Audi connect teenustega integreeritud traadita interneti tugipunkti jaoks.

Pakiruum mahutab 405 liitrit, mida saab suurendada tagaistme allalaskmisel kuni 1050 liitrini. Samuti on valikus elektriline tagaluuk ja kolmeosaline tagaiste. Auto keskosa saab kasutada suurte asjade paigutamiseks, mis on kasulik näiteks suuskade või riiulite vedamisel. Audi Q2 juhiabisüsteemid pärinevad kõrgklassi mudelitelt. Standardvarustusse kuulub Audi pre sense ennetav turvalisussüsteem, mis tunneb radari abil ära kriitilised situatsioonid nii teed ületavate jalakäijate kui teiste autodega. Süsteem hoiatab juhti ja pidurdab vajaduse korral järsult kuni seisma jäämiseni. Seda väikese kiiruse korral. Adaptiivne püsikiiruse hoidja. See toimib radari toel, et hoida eesoleva sõidukiga vajalikku pikivahet. Liiklusummikute abi kasutab lisaks radarile ka ultrahelisensorit ja esikaamerat. Samuti võib see üle võtta roolimise aeglases liikluses ja heas seisukorras teedel kuni 65 km/h sõidukiiruse korral. Audi side assist funktsioon aitab radari abil rida vahetada, videokaameral põhinev Audi active lane assist aitab juhil korralikult sõidureal püsida. Kaamerale tuginev liiklusmärkide tuvastussüsteem näitab juhile graafiliselt kiiruspiiranguid, keelatud ja piiratud ligipääsuga alasid ja suunavaid liiklusmärke. Vaid mõned näited Audi tüüpi DNAst, millest uus Q2 terviklikkuses pakatab.

Kui soovid Audi Q2 mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Kui soovid Audi Q2 mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Vaata teisi #audi postitusi siit.

Tahad midagi lisada?

Kommentaar ilmub peale kinnitamist. Lisatud meiliaadress on nähtav ainult lehe administraatorile. Kui soovid Aasta Auto uudiskirja tellida, kuid ei soovi kommenteerida, lisa kasti "soovin tellida" ning seda ei avaldata.

Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi