Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi

Audi Q5

A

Rohkem, kui linnamaastur. Audi Q5 ühendab endas sportlikkuse ja igapäevase kasutajasõbralikkuse. Audi Q5 mudeli disainikeel hõlmab endas sportlikke elemente ning auto kõrgus ja kõrge küljeprofiiliga rehvid annavad aimu Audi Q5 maastikuvõimekusest. Audi Q5 esiosast leiab Audi Q-mudelitele iseloomuliku meekärje mustriga täidetud kaheksanurkse singleframe iluvõre. Auto on 4,68 meetrit pikk ning 1,89 meetrit lai.

Spetsifikatsioonid: 
Mootor: 40 TDI quattro S tronic 150 kW.
Kiirendus 0 kuni 100 km/h: 7.6 sekundit. 
CO₂ heide kombineeritud: 149 - 137 g/km.
Keskmine kütusekulu: 6.1 - 4.8 l/100km.
*sõltuvad kasutatavatest rehvidest/velgedest.

Audi Q5 valikus on kaks bensiinimootorit ja kaks diiselmootorit. Võimsus jääb vahemikku 150 kW (204 hj) kuni 210 kW (286 hj). Kõik mootorid peale kõige võimsama on kaheliitrised, nelja silindri ja turbolaadimisega, olles nii võimsad, kuid ka efektiivsed. Võimsaim mootor Audi Q5 mudeli valikus on kolmeliitrine 50 TDI V6 mootor. Jõuülekanne toimub 7-käigulise S tronic, võimsaima mootori puhul 8-käigulise tiptronic automaatkastiga.

Audi Q5 baasvarustusse kuuluvad esi- ja tagalaternad LED-tehnoloogiaga. Tulede tippversiooniks on lisavarustusena saadaval Matrix LED esilaternad, mille adaptiivne kaugtulede süsteem valgustab teed intelligentselt, see tähendab, et valgusvihku reguleeritakse selektiivselt ilma vastutulijaid pimestamata. Nii on tagatud maksimaalne nähtavus ning ohutus teel olles.

Audi Q5 tagaosas asetsevad trapetsikujulised ning kaheosalised väljalasketorud, horisontaalne difuusor ja kroomriba, mis kulgevad laternate all kogu auto laiuselt. Pagasiruumi mahutavus on 550 liitrit (allaklapitud istmetega 1550 liitrit). Pikemateks reisideks pakub Audi lisavarustuses ladustamis- ja kohvrihoidiku paketti. Lisaks esiistmete seljatugede küljes asuvatele võrkudele ja kõrvalistuja istme all paiknevale laekale on saadaval kohvreid fikseeriv võrk ja tagaluugil asuvad LED kohtvalgustid. Võimalik on ka kohanduv õhkvedrustus, mille abil saab auto kõrgust manuaalselt esemete autosse laadimise lihtsustamiseks alandada. Tänu elektrilisele tagaluugile pääseb pagasile lihtsasti ligi. Tagaluuki saab avada ja sulgeda ka jalaliigutusega.

Audi Q5 tagaosas asetsevad trapetsikujulised ning seest kaheosalised väljalasketorud, horisontaalne difuusor ja kroomriba, mis kulgevad laternate all kogu auto laiuselt. Võimalik on valida kolme tagalaternate mustri vahel. Lisaks sellele kohandub tagalaternate muster kasutamisel automaatselt sõidurežiimiga. Nimelt on digitaalsed OLED tagalaternad varustatud lähedussensoritega: kui auto seisab ja tagant lähenev teine sõiduk või liikleja jõuab sellele lähemale kui kaks meetrit, süttivad suurema nähtava ala tekitamiseks automaatselt kõik OLED-i segmendid.

Audi Q5 mudeli ruumikontseptsioon tagab piisava ruumi viiele inimesele, sealhulgas rikkaliku pea- ja jalaruumi. Kõrge istumisasend juhikohal annab hea ülevaate liiklusest, samuti lihtsustab autosse sisenemist ning väljumist. Tänu Audi exclusive võimalustele saad kohandada Q5 interjööri täpselt endale sobivaks. Valikus on mitmeid materjale ning mustreid, näiteks saad soovi korral valida oma Audi Q5 interjööri Alabaster valged Fine nappa nahkistmed ookeanisiniste teemantkujuliste kontrastõmblustega. Küsi lisa Audi Tartu esindusest.

Audi Q5 mudeli tippklassi juhtimis- ja kuvasüsteemi hulka kuulub digitaalne 10,25 tolline näidikupaneel, mida saab juhtida multifunktsionaalselt roolilt. Näiteks hõlmab see MMI funktsioone ja kuvab lisaks liikumiskiirusele ja tahhomeetrile teavet ka esitamisel oleva muusika ja Audi connect teenuste kohta. Kui kasutaja on määranud sihtkoha, kuvatakse ekraanil ka navigeerimiskaarti. Juht saab valida kolme erineva ekraanikuva vahel ning kõik andmed on pidevalt tema otseses vaateväljas. Audi Q5 interjööri muudab täielikuks Bang & Olufsen Premium helisüsteem, mis pakub kolmemõõtmelist kontsertihalli definitsiooniga audiokogemust. Heli kostub armatuurlaual paiknevast neljast täiendavast kõlarist ja D-piilaritel asetsevatest kõlaritest. Audi Q5 helisüsteemis on kokku 19 kõlarit koguvõimsusega 755 W. Integreerides Amazon Alexa või Amazon Music oma Audisse, saad oma lemmik Amazon häälkäskluse või muusika teenust ka teel olles kasutada. Seda kõike väga lihtsalt ja ilma nutitelefonita.

Audi “drive select” annab Audi Q5 juhile võimaluse muuta auto sõiduomadusi sõltuvalt liiklusolukorrast, teeoludest või isiklikest eelistustest. Valida saab kuue seadistuse vahel – alates väga mugavast “comfort” seadest, kuni läbi ja lõhki sportliku “dynamic” režiimini. Süsteem mõjutab kiirendust, rooli tundlikkust ja S tronic käiguvahetust. Samuti ka lisavarustusena tellitavat kohanduvat vedrustust. Andurid mõõdavad kõigi nelja ratta liikumist ning külg- ja pikisuunalist kiirendust. Seejärel reguleeritakse ülekannet vastavalt tee- ja liiklemistingimustele. Selle tulemusel paraneb sõidudünaamika ja -mugavus veelgi. Alternatiivina saab valida ka sportliku seadistuse, mis pakub jäigemat vedrustust/seadistust ning kiirustundlikku roolivõimendit, mille puhul suhe muutub vastavalt pöördenurga suurenemisele. Maastikul tagavad sõidurõõmu pidev quattro nelivedu. Nupuvajutusega aktiveerub lisavarustusena pakutav mäest laskumise abi, mis hoiab ka järsul langusel eelvalitud kiirust.

Audi Q5 lisavarustusse kuulub adaptiivne püsikiirusehoidja, mis hoiab eesoleva autoga püsivat pikivahet. Parkimisabi süsteem juhib linnamaasturi automaatselt parkimiskohale ning sealt välja – juht peab ainult gaasipedaalile vajutama, pidurdama ja käiku vahetama. Neli 360-kraadise vaatenurgaga kaamerat pakuvad kasulikke funktsioone sh kiirusel kuni 10 km/h kuvatakse suurel ekraanil Audi Q5 vahetu ümbrus. Puutetundlik juhtimine võimaldab juhil hoida silma peal ükskõik millisel auto nurgal. Lisaks linnulennult-vaatele, tagakaamera-vaatele ning esi- ja tagakaamera 180° panoraamvaatele kuvatakse ka esi- ja tagarataste detailset vaadet. See võimaldab juhil äärekivi läheduses täpselt manööverdada.

Audi Q5 on praktiline ning võimekas linnamaastur, mis suudab ületada kõik takistused oma teel. Auto on ruumikas, samas piisavalt kompaktne, sportlik, kuid maasturile omaselt kõrge kliirensi ning sujuvalt luksuslike sõiduomadustega. Tule vaata Audi Q5 oma silmaga üle Audi Tartu esinduses, aadressil Sepa 24 B. Kohtumiseni!

Kui soovid Audi Q5 mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Kui soovid Audi Q5 mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Vaata teisi #audi postitusi siit.

Tahad midagi lisada?

Kommentaar ilmub peale kinnitamist. Lisatud meiliaadress on nähtav ainult lehe administraatorile. Kui soovid Aasta Auto uudiskirja tellida, kuid ei soovi kommenteerida, lisa kasti "soovin tellida" ning seda ei avaldata.

Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi