Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi

Audi SQ7 ABT Vossen “1 of 10”

A

ABT x Vossen Audi SQ7 – üks kümnest. ABT, üks suurimaid Audi ning Volkswagen grupi tuuningfirmasid ning Vossen Wheels, autovelgede turu üks trendiloojatest, on ühendanud jõud ning koostöös loonud väga erilise ja haruldase Audi SQ7, millel tohutud 900 Nm väänet ning 435 (320 kw) hobujõudu. Valikus ka veidi võimsam 520 hobujõuga (382 kw) ning 970 Nm võimsusega diiselmootor, mis viib suure linnamaasturi 0-100 km/h vaid 4,6 sekundiga. 

Spetsifikatsioonid: 
Mootor: TDI 4.0 435 HP (320 kW).
Maksimaalne pöördemoment: 900 Nm.
Kiirendus 0 kuni 100 km/h: 4,8 sekundit. 

Ametlikes kiirendusaegades kipub Audi olema üsna tagasihoidlik ning võimsam Audi ABT SQ7 on teadaolevalt 0-100 km/h ajaks tavatingimustes saavutanud ka 4.42 sekundit. Säärane kiirendus on võimalik tänu peaaegu momentaalsele maksimaalsele jõumomendile, mis ABT Vossen Audi SQ7 puhul saabub juba madalal 1000 rpm juures.

ABT Vossen SQ7 aerodünaamilised lisad hõlmavad endas muudetud esikaitserauda, laiendatud koopaääri, uksliiste, tagumist kaitserauda, tagatiiba ning süsinikust summutiotsi. Tagatiiba ning koopaääri on samuti võimalik tellida süsinikust. Süsinikkiudu leiab ka esivõrelt, esikaitseraualt ning ustelt. ABT tuuningust annavad aimu arvukad ABT logod, mida leiab autolt peaaegu igaltpoolt.

Ka auto velgedel on äärtele ning keskosale lisatud lisaks Vossenile ka ABT kirjad. Tegu on eksklusiivselt ABT Vossen SQ7 “1 of 10” paketile mõeldud split-viiekodaraliste, 22-tolliste “Stealth grey” velgedega. Märkimist on väärt, et Vosseni peakontor asub Miamis, ABT aga Kemptenis, Saksamaal. Lisaks suurtele velgedele on autole lisatud ABT Level Control moodul, tänu millele on auto tavapärasest Audi SQ7-st 20 mm võrra madalam.

Lisaks madaldusmoodulile on autole paigaldatud ka ABT Sound Control helimoodul, mis võimaldab auto juhil muuta nupuvajutusega auto heli vastavalt soovile, kas siis sportlikumaks või vaiksemaks.

ABT ja Vossen on autot muutes pannud rõhku just detailide innovatiivsusele ning esteetilisusele. Esmapilgul üsna tavaline Audi mudelile omane sisu saab lähemal vaatlemisel täiesti uue mõõtme. Esimese täiendusena jäävad silma Alcantaraga täiendatud süsinikservadega ABT logodega istmed. ABT on süsinikkiudu lisanud ka roolile, keskkonsoolile ning käigukangile. 

Tagumistel ukseliistudel ning näidikutepaneelil asuvad “1 of 10” kirjad, mis meenutavad auto juhile ning kaasreisjatele pidevalt, et tegu on väga erilise autoga. Üldjoontes jätab auto sisu puhta ning luksuliku mulje, midagi ei ole liiga palju ega puudu. ABT Vossen SQ7 sisu on luksuslik, ääretult mugav ning Audile kohane.

ABT juured ulatuvad kaugele aastasse 1896. Väärikas ajalugu annab aimu tööde kõrgest kvaliteedist. Tegu on ühe vanima ning suurima kogemustepagasiga tuuningfirmaga maailmas. 

Kui soovid Audi Q7 mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Kui soovid Audi Q7 mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Vaata teisi #audi postitusi siit.

Tahad midagi lisada?

Kommentaar ilmub peale kinnitamist. Lisatud meiliaadress on nähtav ainult lehe administraatorile. Kui soovid Aasta Auto uudiskirja tellida, kuid ei soovi kommenteerida, lisa kasti "soovin tellida" ning seda ei avaldata.

Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi