Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi

Audi SQ8

A

Audi SQ8 kinnitab oma sportlikku välimust arvukate S-spetsiifiliste elementidega. Jõuline esiosa joonistub välja kõrgläikega põhivarustuse S-kaitserauaga. Kaheksanurksel Singleframe iluvõrel tõusevad esile püstised topeltribid, samas kui progressiivselt kujundatud külgmistel õhukanalitel on matt titaanmust disain. Külgvaates paneb end maksma dünaamiline kupeelik siluett. S-spetsiifilised küljepaneelid ja standardvarustuse 21-tollised veljed rõhutavad Audi SQ8 sportlikku loomust veelgi. Soovi korral saab valida ka 22-tollised veljed ja punased pidurisadulad. Tagaosas domineerib läbiva tulederibaga S-spetsiifilise difuusoriga ja nelja väljalasketoruga horisontaalne disain.

Spetsifikatsioonid: 
Mootor: 4.0 TDI V8 (320 kW).
Maksimaalne pöördemoment: 900 Nm.
Kiirendus 0 kuni 100 km/h: 4,8 sekundit. 

Audi SQ8 põhivarustuses on LED-esilaternad, mis tagavad päevavalgusele sarnase valgustuse ja sellega ka suurema ohutuse. Lisana on saadaval ka dünaamilise valgusvihu juhtimisega ning dünaamiliste suunatuledega HD Matrix LED-esilaternad. Audi SQ8 sportlik optika sobitub sõiduki progressiivse disainiga ning uuenduslik tehnoloogia valgustab teed täpselt ilma teisi liiklejaid pimestamata. Dünaamiline valgusvihu juhtimine ja dünaamilised suunatuled on kõrgelt tunnustatud tehnoloogiad.

Pildil olev Audi SQ8 on varustatud 4,0-liitrise TDI mootoriga. Diisel V8 mootor arendab 320 kW (429 hj) võimsust ja selle maksimaalne pöördemoment on 900 njuutonmeetrit. Kiirendus 0-100 km/h on 4,8 sekundit ja tippkiirus on piiratud 250 km/h juures. Samuti standardvarustusse kuuluv 48-voldine poolhübriidtehnoloogia vähendab kütusekulu läbi energia salvestamise ja sõiduki mootori valikulise väljalülitamisega.

Tänu oma uuenduslikele keretehnoloogiatele on Audi SQ8 teel ühtaegu äärmiselt stabiilne, sportlik kui ka mugav. Standardvarustuse elektrooniline sportlik õhkvedrustus reguleerib automaatselt sõiduki kõrgust. Samuti SQ8 põhivarustusse kuuluv Audi drive select võimaldab juhil tänu seitsmele erinevale sõidurežiimile auto erinevaid omadusi muuta. Lisadena on saadaval nelikroolimine, mis lihtsustab manööverdamist ja pakub sportlikumat sõitu, ning auto kaldumise vähendamise süsteem. Lisana saadavad pika elueaga ja väikese kaaluga keraamilised pidurid hoolitsevad veelgi paremate pidurdusomaduste eest.

Audi SQ8 pardal ootavad sind teedrajav juhtimiskontseptsioon, suur standardvarustusse kuuluv teabe- ja meelelahutusseadmete valik ning lisavarustusena Audi connecti teenused. Põhivarustusse kuuluval Audi kõrglahutusega 12,3-tollisel Virtual cockpit ekraanil leiad enda ees kõik olulise, nagu spidomeetri, tahhomeetri, kella ja kütusenäidiku ning allesjääva sõidukauguse info. Põhivarustusse kuuluv tipptasemel teabe- ja meelelahutussüsteem MMI Navigation plus koos keskkonsoolil asuva kahe ekraaniga puutetundliku juhtkontseptsiooniga MMI touch response on sinu värav digimaailma.

Suure ruumikuse kõrval kõigi autos istujate jaoks pakub Audi SQ8 ka sportlike elementidega, viimistletud sisedisaini: astu autosse üle põhivarustusse kuuluvate ning ees ja taga asuvate alumiiniumdetailidega lävepakkude ning võta koht sisse standardvarustusse kuuluvatel S-logodega ja kontrastõmblustega sportistmetel. Lisavarustusena on saadaval S-sportistmed „Plus“ koos integreeritud peatugede ja kõrgete küljetugede ning soojendus- ja massaažifunktsiooniga. 

Standardvarustusse kuuluvad roostevabast terasest pedaalid ja jalatoed ning multifunction plus puhul kolme kodaraga nahkrool. Põhivarustuse valguspakett hoolitseb meeleoluka õhkkonna eest. Heaolutunnet saab veelgi suurendada lisavarustuse õhukvaliteedipaketi või panoraam-klaaskatusega. Tänu oma suurtele mõõtmetele pakub Audi SQ8 ka suurt pagasiruumi. Praktiliste omadustega pagasi peale- ja mahalaadimiseks, näiteks lisavarustuse tagaistme „Plus“ ja kinnituskomplekti ning rööbassüsteemiga, muutub argielu hõlpsasti kergemaks.

Lase end Audi SQ8 roolis toetada juhiabisüsteemidel. Lisaks üksikfunktsioonidele on sinu käsutuses ka lisavarustusena eelseadistatud paketid. Kõige hõlmavam neist on abipakett Plus, mis ühendab abipakette Tour, City ja Parking. See sisaldab näiteks kohanduvat kiirushoidikut, mis aitab sind kiirendamisel, pidurdamisel, kiiruse hoidmisel ja pikivahe hoidmisel. Exit hoiatus tuvastab tagant liginevaid sõidukeid. Kriitilise olukorra tuvastamisel süttivad uste sees olev hoiatusriba ja küljepeeglites paiknevad LED-tuled. Lisaks sellele takistatakse lühikest aega ukse avanemist.

Progressiivne disain, võimas mootor, püsiv quattro nelikvedu ja suurepärane mugavus kõigile autos istujatele – Audi SQ8 on kombinatsioon dünaamilisest luksklassi kupeest, emotsioone tekitavast sportautost ja ruumikast linnamaasturist.

Kui soovid Audi Q8 mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Kui soovid Audi Q8 mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Vaata teisi #audi postitusi siit.

Tahad midagi lisada?

Kommentaar ilmub peale kinnitamist. Lisatud meiliaadress on nähtav ainult lehe administraatorile. Kui soovid Aasta Auto uudiskirja tellida, kuid ei soovi kommenteerida, lisa kasti "soovin tellida" ning seda ei avaldata.

Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi