Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi

Audi RS e-tron GT

A

Puhas energia ja progressiivne jõudlus – 100% elektriline Audi RS e-tron GT. Jõuliste joontega disain ühendab endas gran turismo dünaamilised proportsioonid Audi RS mudelite eksimatute omadustega. 800-voldine liitium-ioon tüüpi aku, mis on integreeritud auto lamedale põhjale, pakub suurt jõudlust – nii laadides kui ka sõidu ajal. Koos rekupeerimissüsteemiga annab see WLTP mõõtmisprotseduuri järgi kuni 472-433 km pikkuse läbisõidu.

Audi RS e-tron GT spetsifikatsioonid: 
Keskmine energiatarve: kWh/100 km: 20.2-19.3 (NEDC); 22.5-20.6 (WLTP).
Maksimaalne pöördemoment: 830 Nm.
Võimsus: 440 kW.
Kiirendus 0-100 km/h: 3.3 s.
Sõiduulatus: 472 km (WLTP).
* Elektritarve ja CO₂-heide sõltub sõiduki varustusastmest.

Jõuülekanne, mida Audi RS e-tron GT koos täielikult elektrilise quattro nelikveosüsteemiga pakub paneb õhku ahmima. Kiirendus on instantne ning elektrilise ajamiga nii esi- kui ka tagasillal suudab auto välja anda kuni 440 kW võimsust. Esilaternad “Matrix LED” tehnoloogiaga, tagalaternad LED-tehnoloogiaga, sh dünaamilised suunatuled esi- ja tagalaternates ning automaatse lülitusega päevasõidutuled on RS e-tron GT puhul standardvarustuses.

Audi RS e-tron GT tagatule animatsioonidega valgusriba ulatub kogu tagaosa laiusesse, selle välisservad on raamitud üksikute V-kujuliste LED-segmentidega. Selline kahekordne tagurdus- ja suunatulede funktsioon on Audi puhul esmakordne.  Julged jooned ja eristuv difuuser loovad efekti muljetavaldavast tugevast hoiakust. Voolujooneline katusejoon väljendab edasiliikuvat jõudu isegi siis, kui auto seisab paigal.  Lisavarustusena saadaval olev süsinikkiust katus on valmistatud süsinikkiuga tugevdatud polümeerist. See kõrgtehnoloogiline materjal on väga stabiilne ning vastupidav, samas ka ääretult kerge.

Täielikult elektriline, väljendusrikas ja valmis igale päevale vastu astuma. Kõik keskendub sportlikku välimuse loomisele: valikulised 21-tollised Audi Sport viie kodaraga ja aero-disainiga kõrgläikemustad valuveljed.

Jõulised aktsiendid toovad esile auto põhijooned. Näiteks muutub sõiduki madal raskuskese nähtavaks tänu rõhutatud ukselävedele ja pikale teljevahele. Audi RS e-tron GT mudelis on fookus koondunud interjööri kõige olulisemale ehk juhikohale sh üleni digitaalne 12,3-tollise värviekraani ja keskkonsooliga juhiinfo- ja teabesüsteem. Tänu auto digitaliseerimisele on kogu vajalik info kergesti kättesaadav ning vahetu.

RS disainpakett on täis iseloomulikke punaseid detaile sõiduki interjööris, mille üheks näiteks on punased kontrastõmblused. Hall toon rõhutab sõiduki salongi disaini, kombineerides kõrgekvaliteedilisi interjöörimaterjale ja peeneid kontrastseid õmblusi. Sportistmed ees tagavad suurepärase külgsuunalise toe kiiretes kurvides.

Ambitsioon auto olemust ümber mõtestada peegeldub puristlikus disainis, mis on inspireeritud aerodünaamilisest jõudlusest. Progressiivne luksus annab hoogu emotsioonidest tulvil sõidukogemuse veelgi intensiivsemaks loomiseks. Iseloomulikuks tunnuseks on punase rombiga RS embleemid. Mudelit toodetakse Neckarsulmi lähedal asuvas Böllinger Höfe tehases. Auto valmimisel pööratakse detailset tähelepanu täpsusele ja kvaliteedile. 

Auto kapoti all asub lisa pagasiruum, mis mahutab mugavalt kogu vajaminevad laadimistarvikud. Audi RS e-tron GT quattro jõudlus ilmneb ka laadimise ajal: kuni 270 kW võimsusel 800-voldistes laadimisjaamades – standardvarustuses. Selleks kulub u. 5 minutit, et järgmise 100 km jaoks piisavalt voolu laadida. Ligikaudu 22,5 minutit võtab aku laadimine 5% -lt kuni umbes 80%.

Audi RS e-tron GT saab standardvarustuses laadida maksimaalse vahelduvvoolu (AC) laadimisvõimsusega 11 kW. Kiirem laadimine kodus 22 kW võimsusega nõuab lisavalikus oleva e-troni laadimissüsteemi ühendamist koos lisavalikus oleva kuni 22 kW (AC) laadijaga.

Audi e-troni laadimisteenus hõlmab rahvusvahelist lepingut, kaarti ja ligipääsu. Üle 200 000 laadimispunktiga võrgustik 26 Euroopa riigi teedel.

Audi RS e-tron GT on ehe näide Audi sportautode tulevikust: enneolematu kiirendus, elektriautole omane sõidudünaamika ning Audi vääriline kvaliteet tagavad täiesti uuel tasemel sõidukogemuse. Tule vaata uus mudel oma silmaga üle Audi Tartu esinduses.

Kui soovid Audi RS e-tron GT mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Kui soovid Audi RS e-tron GT mudeliga sõitma minna, siis:

Rohkem infot:

Vaata teisi #audi postitusi siit.

Tahad midagi lisada?

Kommentaar ilmub peale kinnitamist. Lisatud meiliaadress on nähtav ainult lehe administraatorile. Kui soovid Aasta Auto uudiskirja tellida, kuid ei soovi kommenteerida, lisa kasti "soovin tellida" ning seda ei avaldata.

Audi ning Škoda esinduste ametlik blogi